یک شب با کودکانتان در هتل ترانسیلوانیا به سر ببرید

سری انیمیشن « هتل ترانسیلوانیا » بی‌شک یکی از موفق‌ترین انیمیشن‌های چند سال اخیر سینما به شمار می‌رود. انیمیشنی که با ایده بامزه مدیریت یک هتل توسط کنت دراکولا و گردآوری هیولاهای مختلف از داستان‌های دیگر نظیر «هیولای فرانکشتاین» ، توانست توجه مخاطبین را به خود جلب نماید. قسمت دوم این انیمیشن نیز موفقیت‌های این عنوان را تداوم بخشید تا اثر مذکور تبدیل به یک انیمیشن پولساز در صنعت سینما شود. حالا قسمت سوم « هتل ترانسیلوانیا » منتشر شده و انتظار می رود که این قسمت نیز مورد توجه علاقه مندان به این انیمیشن قرار گیرد.

در « تعطیلات تابستانی » جناب کنت دراکولا ( آدام سندلر ) که همچنان در حال پایه ریزی یک عروسی هیولایی دیگر است، پی می‌برد که تمام افراد نزدیکش ازدواج کرده‌اند و شریک زندگی دارند و اکنون او تنها شده. به همین جهت وی از طریق اینترنت و سایت‌های دوست یابی به دنبال شریک زندگی می‌گردد تا اینکه دخترش پیشنهاد جدیدی به پدرش می‌دهد و آن یک سفر تفریحی دریایی خانوادگی است. دراکولا ابتدا چندان به این سفر روی خوشی نشان نمی‌دهد اما به محض رویت کاپیتان کشتی که زنی به نام اریکا ( کاترین هان ) است، مصمم به این سفر می‌شود اما…

« هتل ترانسیلوانیا » برخلاف آثار پیکسار، چندان دربرگیرنده مفاهیم عمیقی نیست و از حیث کیفیت ساخت نیز اثر ممتازی به شمار نمی‌رود. تنها امتیاز مفید این عنوان شوخی‌های رگباری است که با توجه به حضور شخصیت‌های جالب و بامزه متعددی که در داستان وجود دارد، دست سازندگان را برای خلق شوخی بسیار باز گذاشته و حالا در سومین قسمت نیز این شوخی با شخصیت‌های مکمل است که اثر را سرپا نگه می‌دارد. در قسمت سوم این انیمیشن داستانی تکراری مطرح می‌شود و این بار به جای دختر دراکولا، خودِ جناب کنت را وارد یک رابطه عاطفی می‌شود. روندی که در طول داستان طی می‌شود نیز بطور کامل قابل پیش بینی هست و بطور خلاصه می‌توان گفت « تعطیلات تابستانی » در بخش داستانی نمی‌تواند برگ برنده‌ای نسبت به دو قسمت گذشته خود به همراه داشته باشد.

رابطه میان دراکولا و اریکا بطور کل ضعیف‌ترین بخش داستان را تشکیل می‌دهد که با کلیشه پیوند خورده و توان خروج از آن را هم ندارد. اما برخلاف داستان اصلی، اتفاقات حاشیه ای در سومین قسمت از « هتل ترانسیلوانیا » جالب توجه است. هیولاهای بامزه ای که در دو قسمت گذشته به خوبی در گسترش طنز انیمیشن نقش داشته اند، در اینجا نیز کار خود را به خوبی انجام می دهند، مخصوصاً شخصیت بلابی یا همان قطره چسبناکی که توانایی جدیدش می تواند خنده را به لبان تماشاگر بیاورد.


« هتل ترانسیلوانیا : تعطیلات تابستانی » در مجموع حال و هوای قسمت نخست این انیمیشن را زنده می.کند با این تفاوت که اینبار خود کنت دراکولا درگیر رابطه‌ای انسانی می‌شود. رویکردی که نشان می‌دهد سازندگان انیمیشن خیلی حوصله ایجاد طرح داستانی جدید را نداشته‌اند و به همان فرمول موفق گذشته اتکا کرده‌اند که تنها تفاوت در اینجاست که این‌بار داستان بر روی یک کشتی مشابه تایتانیک رقم می‌خورد. اما باید به این نکته نیز اذعان نمود که قسمت سوم « هتل ترانسیلوانیا » هنوز هم بسیار بامزه است و شوخی‌های رگباری انیمیشن در اغلب موارد توانایی خنده گرفتن از مخاطبش را دارد. البته گفته شده که شوخی‌ها مختص به دنیای کودکان است اما باید گفت که قطعاً تماشاگران بزرگسال نیز از تماشای این شوخی‌ها لذت فراوانی خواهند برد و سرگرم خواهند شد.

پسندها...
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 3 =