بررسی لیست فیلمهای بخش «نگاه نو»: بازبینی مجدد یک فیلم رونمایی شده!/ غیبت «سرکوب» رضا گوران

حضور فیلم های بازبینی شده دوره های قبل جشنواره فجر بدعتی بود که سال گذشته و با فیلم «امپراطور جهنم» رخ داد و بنظر امسال نیز ادامه داشته است. در حالی که بر اساس اخبار رسانه های رسمی نسخه اولیه فیلم «روزهای نارنجی» با نام قبلی «واسطه» سال گذشته به دبیرخانه جشنواره فجر ارائه شده این فیلم امسال هم بررسی و برای بخش نگاه نو انتخاب شد. جالب آنکه این فیلم طی سال اخیر نیز حضور بین المللی داشته و در جشنواره هایی همچون تورنتو به نمایش درآمده است. نقض همزمان دو قانون عدم بازبینی مجدد فیلم ها و عدم نمایش فیلم های به نمایش درآمده نکته عجیب درباره این فیلم است.

همچنین چند فیلم مهم در این بخش غایبان بزرگ نگاه نو هستند. «سرکوب» رضا گوران با بازی سارا بهرامی، باران کوثری، الهام کردا، پردیس احمدیه، جمشید هاشم پور و.. که نسخه ای از آن به دفتر جشنواره ارائه شده بود، بدلایل نامعلومی در فهرست فیلم های بخش نگاه نو قرار نگرفته است. همچنین هیچکدام از فیلم های اولی که شهاب حسینی امسال بازی کرده بود در فهرست فیلم بخش نگاه نو دیده نمی شود. فیلم هایی چون «لابیرنت»، «نبات»، «نرگس» و… .

دبیرخانه همچنین درباره حضور چهره هایی همچون تورج اصلانی و مسعود بخشی در بخش «نگاه نو» که پیش تر فیلم های «جینگو» و «یک خانواده محترم» از آنها منتشر شده بود توضیح داده است: طبق بررسی دبیرخانه جشنواره، فیلم های ساخته شده توسط تورج اصلانی و مسعود بخشی اولین فیلم سینمایی این کارگردانان محسوب می شود که دارای پروانه ساخت سینمایی است و فیلم های قبلی آنها دارای پروانه ساخت ویدئویی و یا تولید سیما بوده است

پسندها...
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 16 =