شب روشن «اتاق تاریک» جایزه اصلی جشنواره هانوی به «اتاق تاریک» رسید

.
تنها نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه پنجمین جشنواره هانوی ویتنام در تمامی ۴ رشته جشنواره (بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم) کاندیدا شد و مهمترین جایزه جشنواره که جایزه بهترین فیلم بود، از آن خود کرد.
.
در این رقابت رقبای سرسختی چون ژاک بنوئه (کارگردان مطرح فرانسوی) و کارن شاخنظرف ( کارگردان مطرح روسی) نیز حضور داشتند اما جایزه بهترین فیلم به «اتاق تاریک» رسید.
.
هیئت داوران این جشنواره شامل کوهی اوگری (کارگردان مطرح ژاپنی و سازنده فیلم‌هایی چون «جنگل مدفون» و «مرد خواب آلوده» برنده جایزه بزرگ فستیوال کن و مسکو، آلن استراسکی طراح و مدیر هنری معروف لهستانی برای فیلم‌های کارگردان مطرحی چون آندری وایدا و همچنین فیلم‌های «فهرست شیندلر» و «پیانیست» و برنده اسکار بهترین مدیر هنری، لی دونگ ها تهیه‌کننده کره‌ای فیلم «قطاری به پوسان»،
ورونیکا نگو بازیگر مطرح فیلم‌هایی چون «ببر خیزان، اژدهای پنهان» و «جنگ ستارگان» و شهرام مکری فیلمساز سینمای ایران سازنده فیلم‌های «ماهی و گربه» و «هجوم» بود.
.
روح الله حجازی کارگردان و تهیه‌کننده فیلم «اتاق تاریک» در هنگام دریافت جایزه پس از این که به زبان ویتنامی عصربخیر گفت، بیان کرد: من واقعا افتخار می‌کنم برای دریافت این جایزه زیبا و تشکر می‌کنم از هیئت محترم داوران، جشنواره هانوی و مردم بزرگ ویتنام و همچنین محمد اطبایی پخش‌کننده بین المللی فیلم و خانواده ام. امیدوارم شاهد جهانی عاری از خشونت باشیم، بخصوص برای فرزندانمان. سپاس»
.فیلم سینمایی «اتاق تاریک» با بازی ساره بیات و ساعد سهیلی از نیمه آذر ماه در سینماهای ایران اکران می‌شود.
.

پسندها...
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =