نه، تختی کشته نشد/ فرزند غلامرضا تختى: تا قبل از انقلاب مادر من قاتل تختی بود بعد از انقلاب آقای ساعد شد

.
بابک تختی تنها فرزند جهان پهلوان تختی بعد از نیم قرن در گفت و گو با مهدی رستم پور از راز زندگی و مرگ این اسطوره کشتی صحبت کرد
.
او در ابتدای صحبت هایش در واکنش به حواشی مرتبط با مرگ جهان پهلوان تختی گفت:«بیست و چند سال پیش در ایران وقتی دنبال اسناد و مدارک مربوط به پدرم بودم، راهم به وزارت اطلاعات کشیده شد، از آنها پرس و جو کردم و گفتند سری به هتل آتلانتیک زدید یا نه؟ من به هتل آتلانتیک رفتم و با صاحب هتل صحبت کردم، صاحب هتلی که از سال ۴۶ هتل را در اختیار داشت و وقتی به او تلفن زدم گفت:«بابک جان تا بحال چطور نیامدی قاتل پدرت را ببینی؟» من در تمام طول راه دچار عذاب وجدان بودم که آیا باید خودم به هتل بروم یا باید شخص دیگری را می فرستادم؟ من چطور می توانم مقابل چنین آدمی بنشیم
.
تمام روزنامه ها از اول انقلاب تا آن زمان می گفتند این هتل لانه زنبور بوده، ساواک تمام دیدارهایش را آنجا برقرار می کرده، اصلا متعلق به ساواک بوده و این یک پوششی برای قتل تختی بوده، وقتی آقای ساعد مدیرهتل را دیدم و با هم صحبت کردیم و از مصیبت هایی شنیدم که به خاطر مرگ تختی در آن هتل رفت،مصاحبه ای با رادیو بی بی سی فارسی کردم و گفتم تختی خودکشی کرده و همه کسانی که تختی را دوست دارند به آقای ساعد عذرخواهی بدهکارند.چطور صدا وسیما تریبون را انقدر آزاد دراختیار آقای مشایخی می گذارد که بگوید تختی از دست زنش خودش را کشت»
.
او در بخش دیگری از صحبت هایش گفت:«به قول آقای مشایخی تختی نمی توانست با این زن زندگی کند! اصلا این تختی نیست که شما می شناسید آقای مشایخی، اصلا تختی لات و لمپن نبوده. دوستاش می دانند آقای صنعت کاران هست. تختی اگر شعبان جعفری را در خیابان می دید مسیرش را عوض می کرد، عارش می امد که کشتی با این لات و لمپن ها قاطی شده.این تختی شما و ما و من نیست .تختی مگر عقب مانده بود که نتواند از زنش طلاق بگیرد؟استوارترین دوستی ها هم با هم اختلاف دارند.منظورشما این است که شهلا به تختی خیانت کرده و تختی نمی توانست تاب بیاورد و خودش را کشت!این چه استدلال بیهوده ای است؟»
.
بابک تختی در بخش دیگری از صحبت هایش درباره پروژه شهید سازی تختی گفت:«این دروغ را جلال آل احمد شروع کرد و به دروغ گفت تختی را کشتند و این باعث و بانی خیلی اتفاقات غلط شد. تا قبل از انقلاب مادر من قاتل تختی بود بعد از انقلاب آقای ساعد شد. نه تختی کشته نشد.»
.

پسندها...
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =