نهمین جشنواره‌ فیلم‌های ایرانی لندن از ۲۶ اکتبر تا ۳ نوامبر در این شهر برگزار خواهد شد

‎در طول ۹ روز جشنواره، ۱۲ فیلم بلند و منتخبی از فیلم‌های کوتاه مستند و داستانی در رشته‌های بهترین فیلم بلند، بهترین فیلم مستند، بهترین فیلم کوتاه و بهترین فیلم از نگاه مخاطبان به رقابت می‌پردازند. این دوره از جشنواره شامل نمایش فیلم، جلسات پرسش و پاسخ، اجرای موسیقی زنده، نمایشگاه و بخش ویژه‌ی کودکان است.

‎فیلم خوک(مانی حقیقی) به همراه گروه موسیقی فاز اسکایلر افتتاحیه این جشنواره را رقم می‌زنند و در ادامه فیلم‌های مادر زمین(مهناز افضلی)، تنگه ابوقریب(بهرام توکلی)، عطر داغ(علی ابراهیمی)، بدون تاریخ بدون امضا(وحید جلیلوند)، سد معبر(محسن قرایی)، اسکی‌باز(فریدون نجفی)، در وجه حامل(بهمن کامیار)، دارکوب(بهروز شعیبی) و گزیده‌ای از فیلم‌های کوتاه در ۵ سینمای مختلف این شهر نمایش داده می‌شوند.

‎مانی حقیقی، مهمان ویژه‌ی جشنواره امسال خواهد بود تا در شب افتتاحیه به همراه تماشاگران به تماشای فیلمش بنشیند و در جلسه‌ پرسش و پاسخ روز یک‌شنبه شرکت کند.

‎وجه تمایز این دوره از سال‌های قبل، اختصاص بخش ویژه‌ای به سینمای کودک است که در آن فیلم خاله قورباغه به کارگردانی افشین هاشمی و تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور با مشارکت ۸ مدرسه ایرانی به نمایش در می‌آید.

‎آخرین روز از این رویداد با نمایش نسخه‌ی ۲ک فیلم گاو(داریوش مهرجویی) با یاد عزت‌الله انتظامی به پایان می‌رسد. این برنامه که با همکاری گالری موزاییک رومز در لندن اتفاق می‌افتد، نمایش آثار نقاشی بهجت صدر، نقاش برجسته‌ی ایرانی را نیز شامل می‌شود.

‎جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن که هرساله در این شهر برگزار می‌شود، تنها جشنواره‌ فیلم رقابتی در بریتانیاست که به سینمای ایران می‌پردازد و هدف آن فراهم نمودن سکویی برای نمایش فرهنگ و هویت ایرانی از طریق آثار سینمایی‌ است.

‎رسانه‌ی آنلاین آی‌.ام.وی باکس حمایت این جشنواره را بر عهده دارد.

‎از علاقه‌مندان دعوت می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت جشنواره مراجعه نمایند.

پسندها...
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 4 =