یادداشت جنجالی کیوان کثیریان در خصوص حمله به فیلم‌های در حال اکران

نویسنده: کیوان کثیریان

 

دفاع یا تخریب یک فیلم در برخی از کانالها وسایتها، بستگی دارد به اینکه از آن فیلم تبلیغ گرفته باشند یا نه!

مگر هشتگ و لازانیا فیلم‌های بهتری از خانم یایا و تهران لس آنجلس هستند؟ چرا به این فیلمها حمله نمی‌شود

*خانم یایا را ندیده‌ام و راجع به کم و کیف این فیلم نمی‌توانم صحبت کنم اما عجیب است که کیفیت فیلم عبدالرضا کاهانی آنقدر بد شده باشد که صدای همه در آید. کاهانی بلد است حداقل کیفیت را در فیلم‌هایش لحاظ کند. فیلم‌های خیلی بدی در حال اکران است اما اینکه همه یک دفعه روی دو فیلم خاص زوم می‌کنند، قدری شک برانگیز است.
*بله «لس آنجلس تهران» فیلمی متوسط در کارنامه کاری تینا پاکروان است اما چرا کسی انتقادی به فیلم.های ضعیف‌تر ندارد. مگر «هشتگ» و «لازانیا» فیلم‌های بهتری هستند؟ چرا کسی راجع به آنها حرف نمی زند. به نظر می.رسد بخشی از جو شکل گرفته در فضای مجازی از کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خاص و سایت‌هایی نشات می‌گیرد که معلوم نیست مجوز دارند یا نه.
دفاع یا تخریب یک فیلم در این سایت‌ها و کانال‌ها به این موضوع بستگی دارد که به آنها آگهی داده باشند یا نه. هزینه خیلی از کانال‌های تلگرامی از فیلم‌هایی تامین می‌شود که پول می‌دهند تا تعریف و تمجید بشنوند. سه روز از اکران یک فیلم می‌گذرد حمله‌های تند آغاز می‌شود، اگرچه عجیب است اما اشکالی ندارد اگر صادقانه باشد و فیلم مورد نظر از تمام آثار روی پرده اکران ضعیف تر باشد اما وقتی فیلم‌های بدتری روی پرده است این هجمه مشکوک است و صداقت ندارد. مگر رضا عطاران تمام فیلم هایش دور از فضای فیلم «خانم یایا»ست، مگر حمید فرخ نژاد در «گشت ارشاد» بازی نکرده و مگر… به هر حال بازیگران هم در فیلم هایشان فراز و فرود دارند. می‌توانیم منتقد باشیم که فلان کارگردان انتظارات را برآورده نکرده و فیلم را نقد کنیم اما نقد متفاوت از جریانی است که علیه این دو فیلم شکل گرفته. این جو، هدفش حمله و منکوب فیلم برای دیده نشدن آن است. له کردن فیلمی که در اکران است منطقی نیست نقد باید با تحلیل و استدلال باشد.

پسندها...
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + شانزده =