«غلامرضا تختی» را خود کشی کردند؟

 

 معین منصوری‌نژاد

 

اوایل اردیبهشت ماه بود که رسانه‌ها از ساخت فیلم «غلامرضا تختی» به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید ملکان خبر دادند. پس از انتشار این خبر بسیاری از علاقمندان سینما به سابقه همکاری توکلی و ملکان در «تنگه ابوقریب» اشاره کردند و پیش بینی می‌شد همچون سال گذشته «غلامرضا تختی» در جشنواره فجر امسال هم مورد توجه قرار گیرد.

آن زمان برای بسیاری از خبرنگاران این سوال پیش آمد که نقش غلامرضا تختی اسطوره کشتی ایران را چه کسی بازی خواهد کرد؟

صبح روز جمعه چهارم خرداد ماه بسیاری از علاقمندان سینما با این خبر از خواب بیدار شدند؛ «امیر جدیدی بازیگر نقش غلامرضا تختی شد»

خبرنگارانی که در طول این سال‌ها چند صباحی با امیر جدیدی هم کلام شده بودند به شدت از انتخاب جدیدی به عنوان بازیگر نقش تختی استقبال کردند.

بچه تهرون لوتی با مرامی که بخش‌هایی از این نوع بازی‌اش در «تنگه ابوقریب» هم به چشم آمده بود و قرار بود نقش جهان پهلوان تختی را ایفا کند.

افرادی که گذرشان به باشگاه انقلاب خورده است، دیدند که در زمین تنیس آن امیر جدیدی به طور حرفه‌ای این ورزش را دنبال می‌کند پس در زمینه آمادگی جسمانی هم بسیار بعید به نظر می‌رسید که جدیدی به واسطه سابقه ورزشی‌اش مشکلاتی با تمرینات سخت کشتی داشته باشد.

در طول این مدت سایر بازیگران «غلامرضا تختی» معرفی شدند و شاید برای برخی این سوال هم به وجود آمده بود که نقش همسر تختی و آیت الله کاشانی که رابطه نزدیکی با تختی داشت را چه کسی بازی خواهد کرد.

اما زمانی که رسانه‌ها مشغول گمانه زنی در مورد سایر بازیگران «غلامرضا تختی» بودند به ناگهان صبح روز سه شنبه ۲۴ مهرماه خبر بسیار عجیبی در رسانه ها منتشر شد: «امیر جدیدی بازیگر نقش غلامرضا تختی از این فیلم جدا شد.»

در بیانیه‌ای که از سوی سازندگان این فیلم منتشر شد، آمده بود که به دلیل انجام مسابقات کشتی فروان در فیلم و مشکلاتی که ممکن است برای گریم امیر جدیدی به وجود آید، این همکاری ادامه دار نشد.

سال ۲۰۰۱ فیلم «علی» ساخته مایکل مان در سینماهای جهان به روی پرده رفت. در این فیلم ویل اسمیت با گریمی بسیار سنگین نقش «محمد علی» قهرمان افسانه ای بوکس جهان را بازی کرد و در طول فیلم بارها به روی رینگ رفت و مشت خورد؛ اما مشکلی برای گریمش به وجود نیامد.

در بخش دیگر این بیانیه آمده بود که با توافق دو طرف یعنی سازندگان «غلامرضا تختی» و امیر جدیدی این بازیگر خیلی مسالمت آمیز از این فیلم جدا شد است.

اما تمامی این ادعاها زمانی نقش بر آب شد که امیر جدیدی هفته گذشته عکسی از خود روی تشک کشتی منتشر کرد و به کنایه نوشت: «هر بلایی شد سرم آوردی ای دنیا ولی می‌رسد روزی که کارت گیر باشد پیش ما»

انتشار این جمله توسط امیر جدیدی به سرعت در شبکه‌های اجتماعی باز نشر شد و رسانه ها از دلخوری امیر جدیدی از سازندگان «غلامرضا تختی» نوشتند.

هفته گذشته منصور برزگر مربی با سابقه کشتی ایران که امیر جدیدی در باشگاه او تمریناتش را پشت سر می‌گذاشت در مصاحبه‌ای گفت که این بازیگر شش ماه تمام مشغول تمرینات طاقت فرسای رشته کشتی بود و تمامی فنون مشهور تختی از جمله سگک و دست مخالف را به خوبی یاد گرفته بود.

این یعنی شش ماه تمام به روی تشک بروی و با حریفان دست و پنجه نرم کنی اما در پایان بگویند نه! گریمت می‌ریزد و باید بروی!

سازندگان «غلامرضا تختی» حتما صلاح فیلمشان را می‌دانند اما باید از آنها پرسید که به نظرشان آیا در زمان اکران تماشاگران و مخاطبان حاضرند برای تماشای فیلم «غلامرضا تختی» که یک نا بازیگر نقش آن را بازی می کند پول بدهند و صندلی های سینما را خالی نگذارند؟ این را زمان ثابت می‌کند اما اگر مخاطبان حاضر نشوند صندلی‌های سینما را برای این فیلم پر کنند باید گفت که همچون جهان پهلوان تختی، سازندگان فیلمش هم دست به خودکشی «غلامرضا تختی» زدند.

پسندها...
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 14 =