خط و نشان عادل فردوسی‌پور برای مخالفانش در نود دقیقه

مسابقه پرسپولیس و السد قطر با پیروزی نماینده ایران در مجموع دو دیدار رفت و برگشت به پایان رسید اما به جز پرسپولیس این بازی حساس برنده‌ای دیگری هم داشت و آن عادل فردوسی پور بود.

فردوسی‌پور پس از دو هفته سخت و پرحاشیه شب گذشته به ورزشگاه آزادی رفت و بدون توجه به اختلافاتی که بین او و مدیر شبکه سه به وجود آمده به سبک خود این بازی حساس را گزارش کرد.

فردوسی‌پور در آن مسابقه مثل بازی ایران – آرژانتین و ایران- مراکش جملات جذاب و ژورنالیستی بسیاری را به کار برد به گونه ای که انگار برای هر دقیقه از بازی تیترهای جذابی را آماده کرده بود و هیجان خود از تماشای این بازی را به مخاطبان پای تلویزیون هم انتقال می‌داد.

از جملات و اصطلاحاتی که دیشب فردوسی پور با ادبیات خاص خود به کار می‌برد می‌توان به «چیکار کرد ژاوی، پیر هم نمیشه لامصب»، «نفس‌های همه در سینه حبس که چه عرض کنم، اصلا بالا نمیاد»، «آخ جووون آفساید، کمک داور آفساید گرفت و هنوز هم پرچمش بالاست»، «چه سانتر بدی کرد بازیکن السد به به»، «خیریت در محرومیت طارمی مال سال قبل نبود و برای امسال بود» و… یاد کرد.

اما اوج کار فردوسی پور در بازی پرسپولیس السد به گزارش صحنه مهار ضربه سر ژاوی توسط علیرضا بیرانوند باز می‌گشت. او پس از مهار این ضربه گفت: «جوونم بیرانوند، چی گرفت!» او پس از این صحنه جمله ای را به کار برد که شاید در آن شرایط حساس و پرالتهاب تنها به ذهن خودش می‌رسید و آن «چطوری ژاوی حالا بعد چطوری کریس؟» بود.

این جمله عادل باعث شد که پس از پایان بازی هشتگ «چطوری ژاوی» توسط کاربران توییتر داغ شود و مورد توجه بسیاری از کاربران اینستاگرام هم قرار گیرد.

گزارش عادل فردوسی پور در آن بازی یکی از بهترین گزارش‌هایی بود که او تاکنون ارائه داده بود و او انگار می‌خواست با این گزارش خط و نشان های بسیاری برای مخالفان خود بکشد. او حتی در پایان بازی بحث عدم سازماندهی برای فروش بلیت ها را پیش کشید و با زیرکی نام «نود» برنامه پرطرفدارش را هم به زبان آورد.

فردوسی‌پور دوشنبه شب گذشته نشان داد که با اختلاف بهترین گزارشگر ایرانی فوتبال است و صداوسیما با حذف او بیشترین ضربه را به خود و اندک مخاطبان باقی مانده اش خواهد زد.

نویسنده: معین منصوری نژاد

پسندها...
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 1 =